T495C107K016ZTE200 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
KEMET
I lager: 355
Datablad
Similar
KEMET
I lager: 23 243
Datablad
Direkt
KYOCERA AVX
I lager: 1 218
Similar
KYOCERA AVX
Vishay Sprague
I lager: 376
100 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 16 V 2312 (metrisk 6032) 200mOhm
T495C107K016ZTE200
DigiKeys produktnummer
399-5219-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T495C107K016ZTE200
Beskrivning
CAP TANT 100UF 10% 16V 2312
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
T495C107K016ZTE200 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
200mOhm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Livslängd @ temp.
2000tim vid 85°C
Artikelstatus
Föråldrad
Inkapsling/låda
2312 (metrisk 6032)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,236" x B 0,126" (6,00 x 3,20mm)
Tolerans
±10%
Höjd - monterad (max)
0,110" (2,80mm)
Spänning - märkt
16 V