T493B335K020BH61107370
DigiKeys produktnummer
399-6272-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T493B335K020BH61107370
Beskrivning
CAP TANT 3.3UF 10% 20V 1411
Detaljerad beskrivning
3.3 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 20 V 1411 (metrisk 3528) 3,5Ohm
EDA-/CAD-modeller
T493B335K020BH61107370 Modeller
Kategori
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Storlek/dimension
L 0,138" x B 0,110" (3,50 x 2,80mm)
Höjd - monterad (max)
0,083" (2,10mm)
Kapacitans
Tillverkarens storlekskod
B
Tolerans
±10%
Klassificeringar
COTS
Spänning - märkt
20 V
Egenskaper
Hög tillförlitlighet
Typ
Formgjuten
Haverifrekvens
B (0,1 %)
ESR (Equivalent Series Resistance)
3,5Ohm
Basproduktens nummer
Arbetstemperatur
-55°C-125°C