T493B225K035CT6310 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
2.2 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 35 V 1411 (metrisk 3528) 4Ohm vid 100kHz
T493B225K035CT6310
DigiKeys produktnummer
399-T493B225K035CT6310TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T493B225K035CT6310
Beskrivning
CAP TANT SMD HI-REL
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
T493B225K035CT6310 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Inkapsling/låda
1411 (metrisk 3528)
Storlek/dimension
L 0,138" x B 0,110" (3,50 x 2,80mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,083" (2,10mm)
Tolerans
±10%
Tillverkarens storlekskod
B
Spänning - märkt
35 V
Klassificeringar
COTS
Typ
Formgjuten
Egenskaper
Hög tillförlitlighet
ESR (Equivalent Series Resistance)
4Ohm vid 100kHz
Haverifrekvens
C (0,01 %)