T491D477M006AT | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | T491D477M006AT |
Beskrivning | CAP TANT 470UF 20% 6.3V 2917 |
Tillverkarens standardleveranstid | 19 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 470 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 6.3 V 2917 (metrisk 7343) 400mOhm |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | T491D477M006AT Modeller |
Kategori | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Tillv. | Livslängd @ temp. 2000tim vid 125°C |
Serie | Monteringstyp Ytmontering |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Inkapsling/låda 2917 (metrisk 7343) |
Artikelstatus Aktiv | Storlek/dimension L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm) |
Kapacitans | Höjd - monterad (max) 0,122" (3,10mm) |
Tolerans ±20% | Tillverkarens storlekskod D |
Spänning - märkt 6.3 V | Egenskaper General Purpose |
Typ Formgjuten | Basproduktens nummer |
ESR (Equivalent Series Resistance) 400mOhm |