T491D107K016AT
DigiKeys produktnummer
399-3770-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-3770-1-ND - Remsbit (CT)
399-3770-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T491D107K016AT
Beskrivning
CAP TANT 100UF 10% 16V 2917
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 16 V 2917 (metrisk 7343) 700mOhm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
T491D107K016AT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,122" (3,10mm)
Tolerans
±10%
Tillverkarens storlekskod
D
Spänning - märkt
16 V
Egenskaper
General Purpose
Typ
Formgjuten
Basproduktens nummer
ESR (Equivalent Series Resistance)
700mOhm