T491C226K016AT48057280 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
I lager: 670
22 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 16 V 2312 (metrisk 6032) 1,5Ohm
T491C226K016AT48057280
DigiKeys produktnummer
T491C226K016AT48057280-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T491C226K016AT48057280
Beskrivning
CAP TANT 22UF 10% 16V 2312
Detaljerad beskrivning
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Storlek/dimension
L 0,236" x B 0,126" (6,00 x 3,20mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,110" (2,80mm)
Tolerans
±10%
Spänning - märkt
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
1,5Ohm