T491C226K010AH2478 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
KEMET
I lager: 2 018
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
22 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 10 V 2312 (metrisk 6032) 1,6Ohm
T491C226K010AH2478
DigiKeys produktnummer
T491C226K010AH2478-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T491C226K010AH2478
Beskrivning
CAP TANT 22UF 10% 10V 2312
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
T491C226K010AH2478 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Storlek/dimension
L 0,236" x B 0,126" (6,00 x 3,20mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,110" (2,80mm)
Tolerans
±10%
Spänning - märkt
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
1,6Ohm