T491C106M025AT7280
DigiKeys produktnummer
399-10160-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T491C106M025AT7280
Beskrivning
CAP TANT 10UF 20% 25V 2312
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 25 V 2312 (metrisk 6032) 1,5Ohm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
T491C106M025AT7280 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Serie
Monteringstyp
Ytmontering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
2312 (metrisk 6032)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,236" x B 0,126" (6,00 x 3,20mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,110" (2,80mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
C
Spänning - märkt
25 V
Egenskaper
General Purpose
Typ
Formgjuten
Basproduktens nummer
ESR (Equivalent Series Resistance)
1,5Ohm