T491B106M016AT
DigiKeys produktnummer
399-3708-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-3708-1-ND - Remsbit (CT)
399-3708-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T491B106M016AT
Beskrivning
CAP TANT 10UF 20% 16V 1411
Detaljerad beskrivning
10 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 16 V 1411 (metrisk 3528) 2,5Ohm
EDA-/CAD-modeller
T491B106M016AT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,138" x B 0,110" (3,50 x 2,80mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,083" (2,10mm)
Tolerans
±20%
Spänning - märkt
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
2,5Ohm