T491B106M016AT | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | T491B106M016AT |
Beskrivning | CAP TANT 10UF 20% 16V 1411 |
Tillverkarens standardleveranstid | 17 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 10 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 16 V 1411 (metrisk 3528) 2,5Ohm |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | T491B106M016AT Modeller |
Kategori | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Tillv. | Livslängd @ temp. 2000tim vid 125°C |
Serie | Monteringstyp Ytmontering |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Inkapsling/låda 1411 (metrisk 3528) |
Artikelstatus Aktiv | Storlek/dimension L 0,138" x B 0,110" (3,50 x 2,80mm) |
Kapacitans | Höjd - monterad (max) 0,083" (2,10mm) |
Tolerans ±20% | Tillverkarens storlekskod B |
Spänning - märkt 16 V | Egenskaper General Purpose |
Typ Formgjuten | Basproduktens nummer |
ESR (Equivalent Series Resistance) 2,5Ohm |