T491A685M016AT42807333 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
6.8 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 16 V 1206 (metrisk 3216) 3,5Ohm
T491A685M016AT42807333
DigiKeys produktnummer
T491A685M016AT42807333-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T491A685M016AT42807333
Beskrivning
CAP TANT 6.8UF 20% 16V 1206
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
T491A685M016AT42807333 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,071" (1,80mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
A
Spänning - märkt
16 V
Egenskaper
General Purpose
Typ
Formgjuten
Basproduktens nummer
ESR (Equivalent Series Resistance)
3,5Ohm