T491A105K016AT
DigiKeys produktnummer
399-3678-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-3678-1-ND - Remsbit (CT)
399-3678-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T491A105K016AT
Beskrivning
CAP TANT 1UF 10% 16V 1206
Detaljerad beskrivning
1 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 16 V 1206 (metrisk 3216) 10Ohm
EDA-/CAD-modeller
T491A105K016AT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,071" (1,80mm)
Tolerans
±10%
Spänning - märkt
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
10Ohm