T491A104K035AT
DigiKeys produktnummer
399-3676-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-3676-1-ND - Remsbit (CT)
399-3676-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T491A104K035AT
Beskrivning
CAP TANT 0.1UF 10% 35V 1206
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.1 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 35 V 1206 (metrisk 3216) 20Ohm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
T491A104K035AT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Serie
Monteringstyp
Ytmontering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,071" (1,80mm)
Tolerans
±10%
Tillverkarens storlekskod
A
Spänning - märkt
35 V
Egenskaper
General Purpose
Typ
Formgjuten
Basproduktens nummer
ESR (Equivalent Series Resistance)
20Ohm