T350E106K016AT
DigiKeys produktnummer
399-3563-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T350E106K016AT
Beskrivning
CAP TANT 10UF 10% 16V RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF Konformt ytskikt Tantalkondensatorer 16 V Radial 3,2Ohm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
T350E106K016AT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Monteringstyp
Genomgående hål
Serie
Inkapsling/låda
Radial
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
0,217" diam. (5,50mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
0,350" (8,90mm)
Kapacitans
Ledaravstånd
0,100" (2,54mm)
Tolerans
±10%
Tillverkarens storlekskod
E
Spänning - märkt
16 V
Egenskaper
General Purpose
Typ
Konformt ytskikt
Basproduktens nummer
ESR (Equivalent Series Resistance)
3,2Ohm