R82EC4100DQ70J
DigiKeys produktnummer
399-5455-1-ND - Remsbit (CT)
399-5455-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
R82EC4100DQ70J
Beskrivning
CAP FILM 1UF 5% 100VDC RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µF Filmkondensator 63V 100V Polyester, polyetylentereftalat (PET), metalliserad - stackad Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
R82EC4100DQ70J Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Tillv.
Monteringstyp
Genomgående hål
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Storlek/dimension
L 0,283" x B 0,236" (7,20 x 6,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
0,437" (11,10mm)
Kapacitans
Terminering
PC-stift
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Märkspänning - AC
63V
Tillämpningar
Automotive
Märkspänning - DC
100V