R46KN415040P1M
DigiKeys produktnummer
399-11744-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
R46KN415040P1M
Beskrivning
CAP FILM 1.5UF 20% 560VDC RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.5 µF Filmkondensator 275V 560V Polypropylen (PP), metalliserad Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
R46KN415040P1M Modeller
Arbetstemperatur
-40°C-110°C
Tillv.
Monteringstyp
Genomgående hål
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 1,043" x B 0,394" (26,50 x 10,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
0,732" (18,60mm)
Kapacitans
Terminering
PC-stift
Tolerans
±20%
Ledaravstånd
0,886" (22,50mm)
Märkspänning - AC
275V
Tillämpningar
EMI, RFI-dämpning
Märkspänning - DC
560V