PEG124HA2470QT1
DigiKeys produktnummer
399-PEG124HA2470QT1TR-ND - Remsa och spole (TR)
399-PEG124HA2470QT1CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PEG124HA2470QT1
Beskrivning
CAP ALUM 47UF 20% 25V AXIAL TH
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47 µF 25 V Elektrolytkondensatorer aluminium Axiell, kapslad 2,4Ohm vid 100 Hz 2000tim vid 125°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PEG124HA2470QT1 Modeller
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Tillv.
Polarisering
Polär
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Rippelström @ låg frekvens
141 mA @ 100 Hz
Artikelstatus
Aktiv
Rippelström @ hög frekvens
146.64 mA @ 100 kHz
Kapacitans
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,787" (20,00mm)
Spänning - märkt
25 V
Monteringstyp
ESR (Equivalent Series Resistance)
2,4Ohm vid 100 Hz
Inkapsling/låda
Axiell, kapslad
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C