M3253507E2X475KRMB7189
DigiKeys produktnummer
1001-2524-1-ND - Remsbit (CT)
1001-2524-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
M3253507E2X475KRMB7189
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 10V X7R 1812
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±10% 10V Keramiska kondensatorer X7R 1812 (metrisk 4532)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
M3253507E2X475KRMB7189 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
1812 (metrisk 4532)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,178" x B 0,126" (4,52 x 3,20mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,110" (2,79mm)