F862BK104K310R
DigiKeys produktnummer
399-F862BK104K310RCT-ND - Remsbit (CT)
399-F862BK104K310RTB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F862BK104K310R
Beskrivning
CAP FILM POLYPROP RAD X2
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.1 µF Filmkondensator 310V 630V Polypropylen (PP), metalliserad Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
F862BK104K310R Modeller
Arbetstemperatur
-40°C-110°C
Tillv.
Monteringstyp
Genomgående hål
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Storlek/dimension
L 0,709" x B 0,295" (18,00 x 7,50mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
0,532" (13,50mm)
Kapacitans
Terminering
PC-stift
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,591" (15,00mm)
Märkspänning - AC
310V
Tillämpningar
Automotive, EMI, RFI-dämpning
Märkspänning - DC
630V