F462BB472J1K6R är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
4700 pF Filmkondensator 500V 1600V (1,6kV) Polypropylen (PP), metalliserad Radial
F462BB472J1K6R
DigiKeys produktnummer
399-F462BB472J1K6RTB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F462BB472J1K6R
Beskrivning
CAP FILM POLYPROP RAD
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Dielektriskt material
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Storlek/dimension
L 0,709" x B 0,157" (18,00 x 4,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±5%
Terminering
PC-stift
Märkspänning - AC
500V
Ledaravstånd
0,591" (15,00mm)
Märkspänning - DC
1600V (1,6kV)