F461BB104J250A är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
0.1 µF Filmkondensator 160V 250V Polypropylen (PP), metalliserad Radial
F461BB104J250A
DigiKeys produktnummer
399-F461BB104J250A-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
F461BB104J250A
Detaljerad beskrivning
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Storlek/dimension
L 0,709" x B 0,157" (18,00 x 4,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±5%
Märkspänning - AC
160V
Ledaravstånd
0,591" (15,00mm)
Märkspänning - DC
250V