EA759EK226M1JAA
DigiKeys produktnummer
399-EA759EK226M1JAA-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EA759EK226M1JAA
Beskrivning
CAP ALUM POLY 22UF 20% 63V TH
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
22 µF 63 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapslad 54mOhm 2000tim vid 125°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
EA759EK226M1JAA Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillverkare
KEMET
Tillämpningar
General Purpose
Serie
Rippelström @ låg frekvens
99.9 mA @ 120 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
1.998 A @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)
Typ
Polymer
Storlek/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Kapacitans
22 µF
Höjd - monterad (max)
0,354" (9,00mm)
Tolerans
±20%
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - märkt
63 V
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
ESR (Equivalent Series Resistance)
54mOhm
Basproduktens nummer
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C