CKC21C204KWGLCAUTO
DigiKeys produktnummer
399-CKC21C204KWGLCAUTOTR-ND - Remsa och spole (TR)
399-CKC21C204KWGLCAUTOCT-ND - Remsbit (CT)
399-CKC21C204KWGLCAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CKC21C204KWGLCAUTO
Beskrivning
CAP CER 0.2UF 650V C0G/NP0 2220
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.2 µF ±10% 650V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 2220 (metrisk 5750)
EDA-/CAD-modeller
CKC21C204KWGLCAUTO Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Klassificeringar
AEC-Q200
Tolerans
±10%
Inkapsling/låda
2220 (metrisk 5750)
Spänning - märkt
Storlek/dimension
L 0,224" x B 0,197" (5,70 x 5,00mm)