CKC18X472FWGACAUTO
DigiKeys produktnummer
399-CKC18X472FWGACAUTOTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CKC18X472FWGACAUTO
Beskrivning
KC-LINK 1812 4.7NF 650VDC C0G
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4700 pF ±1% 650V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 1812 (metrisk 4532)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CKC18X472FWGACAUTO Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Tillv.
Egenskaper
Låg ESL, mjuk terminering, hög spänning, hög temperatur
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
1812 (metrisk 4532)
Tolerans
±1%
Storlek/dimension
L 0,177" x B 0,126" (4,50 x 3,20mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,055" (1,40mm)