CKC18C303KDGLCAUTO
DigiKeys produktnummer
399-CKC18C303KDGLCAUTOTR-ND - Remsa och spole (TR)
399-CKC18C303KDGLCAUTOCT-ND - Remsbit (CT)
399-CKC18C303KDGLCAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CKC18C303KDGLCAUTO
Beskrivning
CAP CER 0.03UF 1KV C0G/NP0 1812
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.03 µF ±10% 1000V (1kV) Keramiska kondensatorer C0G, NP0 1812 (metrisk 4532)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CKC18C303KDGLCAUTO Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Egenskaper
Låg ESL, hög spänning, hög temperatur
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Klassificeringar
AEC-Q200
Artikelstatus
Aktiv
Tillämpningar
Kapacitans
Monteringstyp
Tolerans
±10%
Inkapsling/låda
1812 (metrisk 4532)
Spänning - märkt
Storlek/dimension
L 0,177" x B 0,126" (4,50 x 3,20mm)