CBR06C180G1GAC är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
KEMET
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
KEMET
I lager: 7 333
Datablad
KYOCERA AVX
Murata Electronics
Johanson Technology Inc.
Johanson Technology Inc.
18 pF ±2% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
CBR06C180G1GAC
DigiKeys produktnummer
CBR06C180G1GAC-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CBR06C180G1GAC
Beskrivning
CAP CER 18PF 100V C0G/NP0 0603
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
CBR06C180G1GAC Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±2%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)