C971U472MUWDBA7317
DigiKeys produktnummer
399-9535-1-ND - Remsbit (CT)
399-9535-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C971U472MUWDBA7317
Beskrivning
CAP CER 4700PF 400VAC Y5U RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4700 pF ±20% 400VAC Keramiska kondensatorer Y5U (E) Radial, skiva
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C971U472MUWDBA7317 Modeller
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
X1, Y1
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Monteringstyp
Artikelstatus
Föråldrad
Inkapsling/låda
Radial, skiva
Kapacitans
Storlek/dimension
0,551" diam. (14,00mm)
Tolerans
±20%
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)