C961U222MWWDCAWL35 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
KEMET
I lager: 142
Datablad
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 4 680
Datablad
I lager: 84 507
2200 pF ±20% 760VAC Keramiska kondensatorer Y5U (E) Radial, skiva
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C961U222MWWDCAWL35
DigiKeys produktnummer
C961U222MWWDCAWL35-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C961U222MWWDCAWL35
Beskrivning
CAP CER 2200PF 760VAC Y5U RADIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C961U222MWWDCAWL35 Modeller
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
X1, Y1
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Bulk
Monteringstyp
Artikelstatus
Föråldrad
Inkapsling/låda
Radial, skiva
Kapacitans
Storlek/dimension
0,512" diam. (13,00mm)
Tolerans
±20%
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)