C941U102KUYDAAWL20 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
1000 pF ±10% 400VAC Keramiska kondensatorer Y5P (B) Radial, skiva
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C941U102KUYDAAWL20
DigiKeys produktnummer
C941U102KUYDAAWL20-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C941U102KUYDAAWL20
Beskrivning
CAP CER 1000PF 400VAC Y5P RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C941U102KUYDAAWL20 Modeller
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
X1, Y1
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Bulk
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Radial, skiva
Kapacitans
Storlek/dimension
0,433" diam. (11,00mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)