C4DEHPQ6150A8TK
DigiKeys produktnummer
399-7586-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C4DEHPQ6150A8TK
Beskrivning
CAP FILM 150UF 10% 600VDC RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
29 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
150 µF Filmkondensator 600V Polypropylen (PP), metalliserad Radial, kapslad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C4DEHPQ6150A8TK Modeller
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Tillv.
Monteringstyp
Chassimontering
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
3,307" diam. (84,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
2,598" (66,00mm)
Kapacitans
Terminering
Threaded, Male
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
1,772" (45,00mm)
Märkspänning - DC
600V
Tillämpningar
DC-länk, DC-filtrering
Dielektriskt material
Egenskaper
Låg ESL
ESR (Equivalent Series Resistance)
0.75 mOhms