C4AKJBU5125A32J
DigiKeys produktnummer
399-C4AKJBU5125A32J-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C4AKJBU5125A32J
Beskrivning
FILM, RADIAL, METALLIZED POLYPRO
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
12.5 µF Filmkondensator 700V Polypropylen (PP), metalliserad Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C4AKJBU5125A32J Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-135°C
Tillv.
Monteringstyp
Genomgående hål
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 1,260" x B 0,866" (32,00 x 22,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
1,484" (37,70mm)
Kapacitans
Terminering
PC-stift
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
1,083" (27,50mm)
Märkspänning - DC
700V
Tillämpningar
Automotive, DC-länk, DC-filtrering
Dielektriskt material
Klassificeringar
AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance)
6.1 mOhms