C4AEGBU4450A1WJ
DigiKeys produktnummer
399-13072-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C4AEGBU4450A1WJ
Beskrivning
CAP FILM 4.5UF 5% 450VDC RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.5 µF Filmkondensator 450V Polypropylen (PP), metalliserad Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C4AEGBU4450A1WJ Modeller
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Tillv.
Monteringstyp
Genomgående hål
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 1,240" x B 0,433" (31,50 x 11,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
0,795" (20,20mm)
Kapacitans
Terminering
PC-stift
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
1,083" (27,50mm)
Märkspänning - DC
450V
Tillämpningar
DC-länk, DC-filtrering, hög frekvens, omkoppling
Dielektriskt material
Basproduktens nummer
ESR (Equivalent Series Resistance)
14.2 mOhms