C44UQGT6250A8SK
DigiKeys produktnummer
399-14230-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C44UQGT6250A8SK
Beskrivning
CAP FILM 250UF 10% 1.1KVDC RAD
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
250 µF Filmkondensator 1100V (1,1kV) Polypropylen (PP), metalliserad Radial, kapslad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C44UQGT6250A8SK Modeller
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Tillv.
Monteringstyp
Chassi, montering med fäststift
Serie
Inkapsling/låda
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
3,346" diam. (85,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
5,748" (146,00mm)
Kapacitans
Terminering
Threaded, Female
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
1,248" (31,70mm)
Märkspänning - DC
1100V (1,1kV)
Tillämpningar
DC-länk, DC-filtrering
Dielektriskt material
Egenskaper
Lång livslängd
ESR (Equivalent Series Resistance)
3.6 mOhms