C412C153K1R5TA7200
DigiKeys produktnummer
399-4486-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C412C153K1R5TA7200
Beskrivning
CAP CER 0.015UF 100V X7R AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
30 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.015 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R Axiell
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C412C153K1R5TA7200 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Axiell
Kapacitans
Storlek/dimension
Diam. 0,120" x L 0,170" (3,05 x 4,32mm)
Tolerans
±10%