C340C223J2G5TA
DigiKeys produktnummer
399-4431-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C340C223J2G5TA
Beskrivning
CAP CER 0.022UF 200V NP0 RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.022 µF ±5% 200V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C340C223J2G5TA Modeller
Kategori
Egenskaper
Låg ESL
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Monteringstyp
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,290" x B 0,160" (7,36 x 4,07mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,500" (12,70mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,200" (5,08mm)
Spänning - märkt
Ledartyp
Rak
Temperaturkoefficient
Basproduktens nummer
Arbetstemperatur
-55°C-125°C