C330C474J5G5TA är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
KEMET
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
KEMET
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
0.47 µF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
C330C474J5G5TA
DigiKeys produktnummer
C330C474J5G5TA-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C330C474J5G5TA
Beskrivning
CAP CER RAD 470NF 50V C0G 5%
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C330C474J5G5TA Modeller
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,280" x B 0,160" (7,11 x 4,07mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,420" (10,66mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,200" (5,08mm)
Spänning - märkt
Ledartyp
Rak
Arbetstemperatur
-55°C-125°C