C330C104KCR5TA7303
DigiKeys produktnummer
399-C330C104KCR5TA7303TR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C330C104KCR5TA7303CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C330C104KCR5TA7303
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 500V X7R RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±10% 500V Keramiska kondensatorer X7R Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C330C104KCR5TA7303 Modeller
Kategori
Egenskaper
Högspänning
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Monteringstyp
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Inkapsling/låda
Radial
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,300" x B 0,200" (7,62 x 5,08mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,420" (10,66mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,200" (5,08mm)
Spänning - märkt
Ledartyp
Rak
Temperaturkoefficient
Basproduktens nummer
Arbetstemperatur
-55°C-125°C