C327C273J5G5TA | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | C327C273J5G5TA-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | C327C273J5G5TA |
Beskrivning | CAP CER RAD 27NF 50V C0G 5% |
Tillverkarens standardleveranstid | 27 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 0.027 µF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | C327C273J5G5TA Modeller |
Serie | Monteringstyp |
Förpackning Bulk | Inkapsling/låda Radial |
Artikelstatus Aktiv | Storlek/dimension L 0,200" x B 0,125" (5,08 x 3,18mm) |
Kapacitans | Höjd - monterad (max) 0,320" (8,13mm) |
Tolerans ±5% | Ledaravstånd 0,200" (5,08mm) |
Spänning - märkt | Ledartyp Formade ledningar - veckade |
Temperaturkoefficient | Basproduktens nummer |
Arbetstemperatur -55°C-125°C |