C324C154K5R5TA7301 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
0.15 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R Radial
C324C154K5R5TA7301
DigiKeys produktnummer
399-C324C154K5R5TA7301TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C324C154K5R5TA7301
Beskrivning
CAP CER RAD MONO
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C324C154K5R5TA7301 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,200" x B 0,125" (5,08 x 3,18mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,230" (5,84mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,100" (2,54mm)