C322C475K5R5TA
DigiKeys produktnummer
399-9813-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C322C475K5R5TA
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 50V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
4.7 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R Radial
EDA-/CAD-modeller
C322C475K5R5TA Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,200" x B 0,125" (5,08 x 3,18mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,260" (6,60mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,200" (5,08mm)