C322C472K1G5TA7301
DigiKeys produktnummer
399-14041-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-14041-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C322C472K1G5TA7301
Beskrivning
CAP CER 4700PF 100V C0G/NP0 RAD
Detaljerad beskrivning
4700 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA-/CAD-modeller
C322C472K1G5TA7301 Modeller
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Storlek/dimension
L 0,200" x B 0,125" (5,08 x 3,18mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,260" (6,60mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,200" (5,08mm)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C