C320C153J2G5TA
DigiKeys produktnummer
399-C320C153J2G5TA-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C320C153J2G5TA
Beskrivning
CAP CER 0.015UF 200V C0G/NP0 RAD
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.015 µF ±5% 200V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA-/CAD-modeller
C320C153J2G5TA Modeller
Kategori
Egenskaper
Låg ESL
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,200" x B 0,125" (5,08 x 3,18mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,290" (7,36mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,100" (2,54mm)
Spänning - märkt
Ledartyp
Rak
Temperaturkoefficient
Basproduktens nummer
Arbetstemperatur
-55°C-125°C