C317C472J5G5TA7301
DigiKeys produktnummer
399-C317C472J5G5TA7301TR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C317C472J5G5TA7301CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C317C472J5G5TA7301
Beskrivning
CAP CER 4700PF 50V C0G/NP0 RAD
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4700 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA-/CAD-modeller
C317C472J5G5TA7301 Modeller
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Storlek/dimension
L 0,150" x B 0,100" (3,81 x 2,54mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,200" (5,08mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,200" (5,08mm)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C