C316C181KAG5TA7301 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
KEMET
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
KEMET
I lager: 0
Datablad
Similar
Similar
Parametrisk ekvivalent
180 pF ±10% 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
C316C181KAG5TA7301
DigiKeys produktnummer
C316C181KAG5TA7301-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C316C181KAG5TA7301
Beskrivning
CAP CER 180PF 250V C0G/NP0 RAD
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C316C181KAG5TA7301 Modeller
Storlek/dimension
L 0,150" x B 0,100" (3,81 x 2,54mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,230" (5,84mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,100" (2,54mm)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C