C315C474K5R5TA
DigiKeys produktnummer
399-9741-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C315C474K5R5TA
Beskrivning
CAP CER 0.47UF 50V X7R RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.47 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R Radial
EDA-/CAD-modeller
C315C474K5R5TA Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,150" x B 0,100" (3,81 x 2,54mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,183" (4,66mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,100" (2,54mm)