C315C331J5G5TA9170
DigiKeys produktnummer
399-C315C331J5G5TA9170-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C315C331J5G5TA9170
Beskrivning
CAP CER RAD MONO
Detaljerad beskrivning
330 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA-/CAD-modeller
C315C331J5G5TA9170 Modeller
Kategori
Egenskaper
Låg ESL
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,150" x B 0,100" (3,81 x 2,54mm)
Tolerans
±5%
Höjd - monterad (max)
0,183" (4,66mm)
Spänning - märkt
Ledaravstånd
0,100" (2,54mm)
Temperaturkoefficient
Ledartyp
Rak
Arbetstemperatur
-55°C-125°C