C315C153K5R5TA7305 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
0.015 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R Radial
C315C153K5R5TA7305
DigiKeys produktnummer
399-C315C153K5R5TA7305TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C315C153K5R5TA7305
Beskrivning
CAP CER RAD MONO
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C315C153K5R5TA7305 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Storlek/dimension
L 0,150" x B 0,100" (3,81 x 2,54mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,183" (4,66mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,100" (2,54mm)