C315C153G1G5TA är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
KEMET
I lager: 0
Datablad
Similar
KEMET
I lager: 583
Datablad
Similar
I lager: 0
Parametrisk ekvivalent
0.015 µF ±2% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
C315C153G1G5TA
DigiKeys produktnummer
C315C153G1G5TA-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C315C153G1G5TA
Beskrivning
CAP CER 0.015UF 100V C0G/NP0 RAD
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C315C153G1G5TA Modeller
Kategori
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,150" x B 0,100" (3,81 x 2,54mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,183" (4,66mm)
Tolerans
±2%
Ledaravstånd
0,100" (2,54mm)
Spänning - märkt
Ledartyp
Rak
Temperaturkoefficient
Basproduktens nummer
Arbetstemperatur
-55°C-125°C