C315C103M5U5TA7301
DigiKeys produktnummer
399-13973-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-13973-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C315C103M5U5TA7301
Beskrivning
CAP CER 10000PF 50V Z5U RADIAL
Detaljerad beskrivning
10000 pF ±20% 50V Keramiska kondensatorer Z5U Radial
EDA-/CAD-modeller
C315C103M5U5TA7301 Modeller
Arbetstemperatur
10°C-85°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Storlek/dimension
L 0,150" x B 0,100" (3,81 x 2,54mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,183" (4,66mm)
Tolerans
±20%
Ledaravstånd
0,100" (2,54mm)