C315C102J1G5TA7301
DigiKeys produktnummer
399-9855-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-9855-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C315C102J1G5TA7301
Beskrivning
CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 RAD
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C315C102J1G5TA7301 Modeller
Kategori
Egenskaper
Låg ESL
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Monteringstyp
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Inkapsling/låda
Radial
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,150" x B 0,100" (3,81 x 2,54mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,183" (4,66mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,100" (2,54mm)
Spänning - märkt
Ledartyp
Rak
Temperaturkoefficient
Basproduktens nummer
Arbetstemperatur
-55°C-125°C